Network Data Altyapı

Firmamız, Data Bakır Cat5-6-6A kablolama, Fiberoptik kablolama, sonlandırma, Tempest Kablolama (üst düzey güvenlik), Ses Sistemleri, Yangın Algılama, Kapalı Devre Kamera Kablolamaları, Sıva üstü kablo kanalı uygulamaları, Kablo tavası, rack uygulamaları, Televizyon, Uydu, Telefon kablolama, İklimlendirme, Orta-Zayıf Gerilim Enerji kablolama, Sistem odaları, Data Center Kablolama, Özel Topraklama uygulamaları, UPS ve Şebeke beslemeleri gibi konularda servis vermektedir.

Network birbirine kablolarla bağlanmış server, printer, pc, modem gibi bircok haberleşme ekipmanının en ekonomik ve verimli yoldan kullanılmasıdır. Network insanların bireyselce değil, ortak çalışmalarını sağlar. Network, veri, yazılım ve ekipman paylaşımıdır. Küçük bir ağ iki bilgisayardan oluşabileceği gibi, büyük bir ağ binlerce bilgisayar, fax-modem, cd-rom sürücü, printer ve bunun gibi ekipmanlardan oluşabilir. Network zaman ve para kazancı sağlar. Başarı için işletmenin sadece ofis içinde değil, tüm dünya ile haberleşmesi gerekir. Paylaşım söz konusu olduğundan donanım tüm personel tarafından kullanılabilir, herbir birey için extra printer, modem, disk ünitesi gerekmez. Internet erişimi de bir ağ üzerinde paylaştırılabilir.

Bugün bütün uygulamalar Ağ altyapısı üstünde çalıştırılmaktadır. Bundan dolayıdır ki güçlü bir Ağ altyapısı nın kurulması şirketler için artık olmazsa olmazlardan birisi olmuştur.

 

NETWORK GÜVENLIĞI

Sayıları günden güne artan güvenlik açıkları, virüsler, casus yazılımlar ağlar için büyük sorunlar oluşturuyor. Bu durum sadece bu tehditleri önlemek için oluşturulan koruma sistemlerinin maliyetleri olarak algılanmamalı, herhangi bir şekilde bu tehditlerin ağ içerisinde ortaya çıkması durumunda yaşanan iş gücü kaybı ve vereceği zararlarda hesaba katılmalıdır. Bu gibi durumlar için çeşitli çözümler geliştirilmiştir. Bu çözümler;

- LAN güvenliği: Sisteme büyük çapta zarar veren sadırıların localden geldiği düşünülürse, güvenlik poitikalarının olması gerekir. Aynı zamanda en uçtaki kullanıcıdan backbona kadar sistemin korunuyor olması gerekir. Bu gibi durumlar için daha iyi bir alternatif çözüm oluşturan NAC teknolojisi ağ altyapısını kullanarak kullanıcıların gerekli güvenlik politikalarına uyup uymadıklarını kontrol ederek ağları tehlikelerden koruyor.

- WAN güvenliği: Dışarıdan şirketimize bağlanan kullanıcıların güvenli bir şekide bağlanmasını sağlamak (VPN , IPSEC,vb). İnternete çıkan kullanıcıların kontrollü bir şekilde internete çıkarmak, dışarıdan gelen ataklara karşı koymak gibi durumlar WAN güvenliği içerisinde yer almaktadır.

NETWORK, DATA AĞLARI

  • Data Yapısal Kablolama
  • Network Güvenliği
  • WAN, Geniş Alan Ağları
  • Zayıf Akım Enerji Kablolama
  • Fiber Optik Kablolama