Geçiş Kontrol Sistemleri

Çalışan ve ziyaretçi trafiğinin sağlıklı kontrolü, işyerindeki belirli bölgelere giriş-çıkışın kısıtlanması, kişilerin giriş yapmaya uygunluğunu belirleyen ölçütlerin geçiş sistemleri tarafından tanınması, tüm giriş çıkışların tek noktadan takip edilebilmesi, geçiş kontrol sistemlerinde sağladığımız güvenliğin alt açılımlarından birkaçıdır.

Akıllı yönetim araçları olarak ise bu sistemler, özellikle insan kaynakları için büyük bir destek görevi görmektedir. Kurduğumuz sistemlerle, kurumların insan kaynakları birimleri, elemanların giriş-çıkış kartını anında hazır edebilir. PDKS sistemiyle yaptığımız entegrasyon sayesinde, elemanların giriş-çıkış saatlerini kolayca izleyebilir. Maaş çizelgeleri en güncel bilgilerle ve verimli bir süreçte düzenlenebilir.

E-cüzdan işleviyle giriş-çıkış kartları yemekhanede, fotokopi yaparken vb. kullanılabilen araçlara dönüşebilir. Ayrıca kablosuz elektronik kilit sistemleri ile kablo karmaşıklığı bir sorun olmaktan çıkar. Sistemleri ve kurum içindeki bölümleri birbiriyle konuşabilir hale getiren entegrasyon yetkinliğimiz, insan kaynakları yönetiminde sağladığımız verimlilik, tek noktadan farklı giriş-çıkışları kontrol edebilme ile sağladığımız etkinlik ve kaynak tasarrufu Nokta geçiş kontrol çözümlerini farklı kılar. Bu çözümleri hazırlarken firmanın kurumsal kimliğine uyum gösterme ve mimarlarla işbirliği konusunda da oldukça titiz davranırız. Sistemin mükemmel işlemesi kadar, kurumsal kimliği doğru yansıtmasını da önemseriz.

 • Bekçi tur Kontrol Sistemleri
 • Bekçi Tur Kontrol Sistemleri
 •  
 • Devriye tur sistemi: Belirli alanların, belirlenen zaman aralıklarında kontrol edilip edilmediğini tespit etmek, güvenlik görevlilerinin
 • görevleri süresince belirlenen bölgeden ayrılmadan bölgenin kontrolünü sağlaması amacıyla kurulan sistemlerdir.
  Sistem; akıllı kalem,güvenlik tomu,kontrol noktası ve kontrol programı olmak üzere 4 elemanla istenilen raporu hazırlar.
  Çalışma prensibi;Güvenlik görevlisi kendisine verilen tomu akıllı kaleme bir kez okutarak göreve kimin başladığını belirler ve görev süresince
  belirlenen alandaki kontrol noktalarını belirlenen sıraya göre akıllı kaleme okutarak bölgedeki kontrol edilen noktaları rapora hazır hale getirir.
  Belirli periyotlarda (günlük,haftalık veya aylık) akıllı kalem bilgisayara bağlanarak bölgenin hangi saatlerde kimler tarafından kontrol edildiği raporlanır.

AKILLI KALEMDEN ALINABİLECEK RAPORLAR

Akıllı kalem bilgisayara bağlandıktan sonra kontrol programı açılarak
Seçilen iki zaman dilimi arasında
Güvenlik görevlisi belirlenen noktaları hangi tarih ve saatlerde kontrol etmiş?
Güvelik görevlisi ne kadar zaman boş kalmış? (tur atmamış)
Bölgeyi hangi görevliler dolaşmış?
Güvenlik görevlisi kendisine belirtilen tur saatlerini kaç kez ihlal etmiş?
Bölgedeki herhangi bir noktaya kaç dk arayla uğranmış, o nokta kaç dk boş kalmış?
Program bu raporların hepsini tek rapor halinde verebildiği gibi tarihe,görevliye,noktaya,vardıyaya görede ayrı ayrı verebilmektedir.